Jak napisać dyskusję wyników badań?

Dyskusja wyników badań – nie taka straszna, jak ją malują

Jak napisać dyskusję wyników? Ostatnio sprawdzałam i formatowałam świetną pracę, zawierającą rzetelne i bardzo rozbudowane badania statystyczne. Kończył ją rozdział: dyskusja wyników badań. W zasadzie była to… jedna strona… do tego kopia kilku zdań ze wstępu i konstatacja: problem badawczy został rozwiązany.

Hmm, wielka szkoda byłoby tak fatalnie kończyć taką świetną pracę. Zapytałam więc klientkę, czy chciałaby to dopracować i odesłać do korekty za jakiś czas. Okazało się, że owszem, ale nie wie, jak się do tego zabrać… Być może ktoś z Was ma podobny problem, bo dyskusja wyników to rozdział niezwykle zróżnicowany, ale nie bójcie się go – doceńcie to, że daje Wam ogromną swobodę!

Dyskusja wyników badań – po co?

To właśnie tu możecie zawrzeć Wasze przemyślenia na temat przeprowadzanych badań, wnioski, własne interpretacje i sformułować zalecenia i rekomendacje. Dla ułatwienia w infografice podaję przykładową strukturę takiego rozdziału, ale liczę na Wasze „wariacje” na ten temat. Bo to Wy jesteście badaczami i To Wy wiecie najwięcej na temat swoich badań i dociekań! Do dzieła!

A jak już skończycie swoje dzieło, pamiętajcie o profesjonalnej korekcie i formatowaniu. Zapraszam!