korekta językowa

Korekta językowa książki dla Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Karol Wojtyła i „Humanae vitae” księdza Pawła S. Gałuszki to najnowsza publikacja Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z serii „Na Ścieżkach Prawdy”.

korekta językowa

korekta językowa

Drobiazgowa korekta końcowa na plikach PDF tej ponad 500-stronicowej książki była dla nas prawdziwym wyzwaniem głównie ze względu na błyskawiczny czas realizacji (10 dni). Prace prowadziły Natalia Dąbrowska i Ewa Szostakowa.

Trudny naukowy styl, wymagająca tematyka religijna i dziesiątki ustaleń edycyjnych… nie ułatwiały nam zadania, ale już od ładnych paru lat z powodzeniem realizujemy zlecenia z m.in. z takich dziedzin jak teologia, filozofia i religioznawstwo, więc było pracowicie, ale sprawnie.

A dla ciekawych tej tematyki i samej publikacji zamieszczamy fragment posłowia prof. Stanisława Grygiela:

Wartość książki ks. Pawła Gałuszki jest ogromna. Kto zechce bliżej poznać myśl Karola Wojtyły i w konsekwencji także późniejsze poglądy Jana Pawła II, będzie wręcz zmuszony wejść w przeprowadzoną przez ks. Gałuszkę analizę genezy jego myśli. Książka ta okaże się pomocna także dla wszystkich, którzy będą chcieli dogłębnie zrozumieć etykę życia małżeńskiego i nauczyć się w bardziej właściwy sposób patrzeć na osobę ludzką.

 

ZAKRES PRAC:

– korekta językowa po składzie na PDF.

 

Jeśli jesteś zainteresowany podobną usługą – zapraszamy!